Szkolenie z zakresu tworzenia projektów

UWAGA! Strona ta używa plików „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartej w cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Kliknij aby zmienić slajd
Poprzednia strona www Elektroniczna Obsługa Wniosków
piątek, 14 sierpnia 2020| Odwiedziły nas już 915774 osoby | Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Gmina Słupca Gmina Lądek Gmina Zagórów Gmina Powidz Gmina Strzałkowo Gmina Miejska Słupca Gmina Ostrowite

Szkolenie z zakresu tworzenia projektów

W dniach 29-30 września trzynastu reprezentantów organizacji pozarządowych wzięło udział w szkoleniu z zakresu - Tworzenia Projektów - zorganizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska". Szkolenie prowadzili Pani Monika Wieczorek i Pan Maciej Nowicki, przedstawiciele Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.

Pani Monika Wieczorek po krótkim wprowadzeniu na temat działalności PISOP-u, zapoznała uczestników z bogatą ofertą projektów, dostępnych na terenie Wielkopolski, po czym przeszła do meritum szkolenia.

Każdy ze szkolących się nie tylko miała okazję zdobyć wiedzę merytoryczną, ale i praktyczną.
Prowadzący podzielili uczestników na grupy, które samodzielnie:
- nakreśliły problem, uzasadnienie potrzeby realizacji projektu,
- opisały odbiorców ( grupy docelowe ),
- opisały zadania i harmonogram,
- opisały kadrę zarządzającą projektem,
- przeprowadziły analizę ryzyka nieosiągnięcia założeń projektu ( w zawężeniu do jednego zadania),
- przeprowadziły kalkulację kosztów realizacji projektu.

Po zakończonym szkoleniu wszyscy zgodnie stwierdzili, że były to bardzo owocne dwa dni pracy, które zmobilizują uczestników do pisania kolejnych projektów.

Na szkoleniu gościliśmy również Panią Joanne Kalińską przedstawicielkę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która w sposób szczegółowy opowiedziała zebranym o możliwościach pozyskania dofinansowania w Regionalnym Konkursie Grantowym w Programie "Równać Szanse". Program skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat, która sama powinna nakreślić i uzasadnić potrzebę realizacji danego zadania, chociażby najbardziej "magiczną" jak to ujęła Pani Joanna. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku z naszej okolicy wpłynie kilka takich projektów.

Wszystkim prowadzącym oraz gościom serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu mając nadzieję, iż liczba realizowanych projektów w naszym powiecie, w ciągu najbliższego roku znacznie wzrośnie.

FOTORELACJA