Kultura dla seniorów ze Stowarzyszeniem "Unia Nadwarciańska"

UWAGA! Strona ta używa plików „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartej w cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Kliknij aby zmienić slajd
Poprzednia strona www Elektroniczna Obsługa Wniosków
piątek, 14 sierpnia 2020| Odwiedziły nas już 915763 osoby | Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Gmina Słupca Gmina Lądek Gmina Zagórów Gmina Powidz Gmina Strzałkowo Gmina Miejska Słupca Gmina Ostrowite

Kultura dla seniorów ze Stowarzyszeniem "Unia Nadwarciańska"

Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska" pdjęło również działanie skierowane do seniorów powiatu Słupeckiego. W dniu 30 października 2016 r. Zarząd Stowarzyszenia zrealizował projekt "Aktywny senior w Powiecie Słupeckim". Projekt jest dofinansowany przez Wojewodę Wielkopolskiego w ramach działania na rzecz wspierania osób starszych. Na ten cel otrzymaliśmy 4 150, 00 zł.

W ramach projektu 54 osoby powyżej 60 roku życia mogło wziąć udział w przedstawieniu muzycznym pt. "Księżniczka Czardasza" w teatrze Muzycznym w Poznaniu.  w projekcie wzięło udział 16 osób z gminy Ostrowite, 10 osób z gminy Lądek oraz 28 osób z gminy miejskiej Słupca. W ramach projektu opłaciliśmy transport oraz zakupiliśmy bilety na spektakl, w ramach środków własnych uczestnicy zjedli obiad w restauracji Greys.

Projekt miał na celu aktywizację seniorów, organizację czasu wolnego, a także możliwość wzięcia udziału w niecodziennym muzycznym wydarzeniu kulturalnym.
Wszyscy uczestnicy niedzielnego wydarzenia nie kryli zadowolenia z wyjazdu, można bowiem było nacieszyć  oczy doskonałą scenografią i uszy wspaniałą muzyką. W opinii seniorów wyjazdy kulturalne są potrzebne i stanowią nie tylko źródło integracji, ale także pozwalają nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie, co dla emerytów jest bardzo ważne.


                                                                                                                                                               Prezes
                                                                                                                                   Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska
                                                                                                                                                     /-/ Anita Kubicka
FOTORELACJA