AKTUALNOŚCI

UWAGA! Strona ta używa plików „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartej w cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Kliknij aby zmienić slajd
Poprzednia strona www Elektroniczna Obsługa Wniosków
poniedziałek, 20 maja 2019| Odwiedziły nas już 813793 osoby | Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Gmina Słupca Gmina Lądek Gmina Zagórów Gmina Powidz Gmina Strzałkowo Gmina Miejska Słupca Gmina Ostrowite

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie

  OGŁOSZENIE

o naborze wniosków o udzielenie wsparcia

Nr 1/2016

Lokalna Grupa Działania

 Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”,

 informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w  ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, tj. na:

Więcej

Data publikacji: 23 września 2016 r.

III edycja konkursu "Smaki Regionu" już za nami
W sobotę 17 września na XVI "Spotkaniach z Folklorem" w Strzałkowie, miała miejsce III edycja konkursu „Smaki Regionu” organizowanego przez Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska". Dziewiętnastu uczestników: Klub Seniora Radość z Lądku, Zespół Szkół Ekonomicznych z Słupcy, Koło Gospodyń Wiejskich z Powidza, Ranczo pod Brzozami z Radłowa, Centrum Kształcenia Ustawicznego ze Strzałkowa, Stowarzyszenie Społeczności Szemborowa, Stowarzyszenie Kobiet „Polna Róża” ze Skarboszewa, Koło Aktywnych Pań z Ciążenia, Stowarzyszenie „Razem Możemy Być Lepsi” z Cienina Kościelnego, Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Koszuckiej, Gospodarstwo Agroturystyczne „Hacjenda” z Augustynowa, Renata i Janusz Komorowscy z Imielna, Edyta i Tomasz Sikora z Wrąbczyna Górskiego, Anna Przybylska-Kacprowicz z Ratynia oraz Stowarzyszenie Kobiet „Razem” z Kornat, zaprezentowało wyśmienite potrawy.
Dziesięcioosobowe jury miało okazję spróbować między innymi: zupy cytrynowej, królika po myśliwsku, potrawy Borowego z rogacza, golonki z dzika w piwie, pieczeni z dzika po myśliwsku oraz wielu innych wyrafinowanych potraw.

Decyzją jury zwyciężyli:
- I miejsce bon towarowy o wartości 2 000,00 zł otrzymało Koło Aktywnych Pań z Ciążenia za przygotowanie dania "Comber jagnięcy z zapiekanką ziemniaczaną i czarną rzepą"

- II miejsce bon towarowy o wartości 1 500,00 zł otrzymało
Stowarzyszenie „Razem Możemy Być Lepsi za potrawę "Karkówka książka"

- III miejsce bon towarowy o wartości 600,00 zł otrzymało
Stowarzyszenie Społeczności Szemborowa za przygotowanie "Kaczki z pyzami poznańskimi i czerwoną kapustą".

W tegorocznej edycji dodatkowo można było otrzymać wyróżnienie za przetwór.  Według jury najlepszy przygotowała Pani Ewa Chlebowska z Gospodarstwa Agroturystycznego „HACJENDA”, za który otrzymała nagrodę rzeczową o wartości 300 zł.

Nagrody oraz dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli: Starosta Słupecki Pan Mariusz Roga, Wicestarosta Słupecki Pan Szymon Grzywiński, Burmistrz Miasta Słupcy Pan Michał Pyrzyk, Zastępca Wójta Gminy Strzałkowo Pani Lidia Śmidowicz, Prezes Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” Pani Anita Kubicka oraz Radna Gminy Zagórów Pani Nina Madalska.

Prezes Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska" serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie. "Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko co chcemy wyrazić".

FOTORELACJA

Środki transportu w ramach poddziałania 19.2 PROW

Szanowni Państwo,

poniżej skan pisma ARiMR zawierającego wyjaśnienia dotyczące kosztów kwalifikowalnych - środków transportu - w ramach poddziałania 19.2 PROW.

Do pobrania: Środki transportu w ramach poddziałania 19.2 PROW

Spływ kajakowy w promieniach słońca

W sobotę 10 września 2016 r. odbył się spływ kajakowy realizowany przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu "Kajakiem po Warcie - Ląd sołectwo atrakcyjne turystycznie i kulturowo". Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs "Nasza wieś, naszą wspólną sprawą (2016) - IV edycja".

Od wczesnych godzin porannych 100 osób rozpoczęło udział w eskapadzie kajakowej. Spływ rozpoczął się z miejscowości Ratyń. Tam na pomości pływającym zwodowanych zostało 50 kajaków. Żeby ochronić głowy przed słońcem każdy uczestnik otrzymał czapeczkę ochronną na głowę.

Po pokonaniu 10-kilometrowej trasy Wartą (ok. 2 -3 h) uczestnicy spływu zacumowali na Lądzkiej Marinie. Po krótkim odpoczynku w podziale na dwie grupy kajakarze udali się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
W Ośrodku Pani Katarzyna Jasińska przeprowadziła wykład dotyczący walorów Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, fauny i flory. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe gipsowe figurki zwierząt do malowania.

Kolejnym punktem projektu było zwiedzanie kościoła i klasztoru w Lądzie, ks. Marek przez godzinę oprowadzał uczestników projektu po ogrodzie, budynku klasztoru oraz kościele pw. Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja w Lądzie.
Strudzenie wieloma atrakcjami wróciliśmy na pobliską Lądzką Marinę, gdzie każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek. Do późnego popołudnia uczestnicy projektu biesiadowali, integrowali się i wymieniali poglądy. 

Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwał Wodny Oddział Pogotowia Ratunkowego z Kosewa. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za profesjonalne zabezpieczenie spływu kajakowego na Warcie. 
Autorem opublikowanych zdjęć jest Jerzy Orchowski, któremu również składamy podziękowania.

FOTORELACJA

                                                                                                                                                                                     Prezes
                                                                                                                                                        Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska"
                                                                                                                                                                             /-/ Anita Kubicka

Strona 3 z 47