AKTUALNOŚCI

UWAGA! Strona ta używa plików „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartej w cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Kliknij aby zmienić slajd
Poprzednia strona www Elektroniczna Obsługa Wniosków
poniedziałek, 20 maja 2019| Odwiedziły nas już 813817 osoby | Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Gmina Słupca Gmina Lądek Gmina Zagórów Gmina Powidz Gmina Strzałkowo Gmina Miejska Słupca Gmina Ostrowite

AKTUALNOŚCI

Nowe wzory dokumentów

Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie rozporządzenia  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 sierpnia 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. 2016 poz. 1390) informujemy, że zmianie uległy formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność oraz umów o przyznaniu pomocy (wersje 2z):

1) na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozowju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

2) na operacje w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozowju lokalnego kierowanego przez społeczność" z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

3) na projekt grantowy w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozowju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 
W związku z powyższym  wzory w/w dokumentów wraz z instrukcjami ich wypełniania znajdą Państwo na stronie internetowej ARiMR (http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html ) oraz na naszej stronie www.unianadwarcianska.pl

Lokalna Grupa Działania na Dożynkach w Powidzu

W niedzielę, 04 września, Powidz gościł uczestników tegorocznych Dożynek Powiatowych, w tym także Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska".
Podczas wydarzenia można było odwiedzić stoisko naszego Stowarzyszenia oraz uzyskać informacje o możliwościach uzyskania dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023.


FOTORELACJA

Szkolenie dla Członków Rady oraz Członków Zarządu Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska"

W dniu 26 sierpnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się pierwsze szkolenie dla 15 Członków Rady oraz członków Zarządu Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska".

W pierwszej kolejności Pani Iwona Suszka Wiceprezes Stowarzyszenia przedstawiła zasady wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023. Następnie omówiony został regulamin Rady Stowarzyszenia i jego najważniejsze punkty oraz  kompetencje Rady. Po czym nastąpiła przerwa kawowa.

W dalszej części uczestnicy poznali zasady wypełniania dokumentów aplikacyjnych i rozliczania w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w  ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” tj. :

- „Kreowanie atrakcyjnych przestrzeni spędzania czasu wolnego poprzez budowę, przebudowę i/lub wyposażenie ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej” oraz z zakresem operacji, o którym mowa w § 2, ust. 1, pkt. 6 rozporządzenia LSR[1], tj. „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”.

-  „Zakładanie nowych działalności gospodarczych” oraz z zakresem operacji, o którym mowa w § 2, ust. 1, pkt. 2, lit. a) rozporządzenia LSR1, tj. „Podejmowanie działalności gospodarczej”.

-  „Rozwijanie istniejących, w tym innowacyjnych działalności gospodarczych” oraz z zakresem operacji, o którym mowa w § 2, ust. 1, pkt. 2, lit. c) rozporządzenia LSR1, tj. „Rozwijanie działalności gospodarczej”.


Następnie Pani Iwona Suszka przedstawiła procedurę w zakresie przeprowadzania oceny wniosków.

Po krótkiej przerwie kawowej Pani Anita Kubicka Prezes Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska" przedstawiła zasady oceny operacji (projektu) według lokalnych kryteriów LGD.

Po przerwie obiadowej oraz przyswojonej wiedzy merytorycznej przyszedł czas na praktykę, którą pomógł przyswoić Pan Mariusz Urban z firmy Omikron. Wszyscy uczestnicy otrzymali własne hasła do aplikacji obsługującej wnioski i mogli już sami ocenić pierwsze projekty.
 
Dziękujemy wszystkim Członkom Rady, iż mimo wysokiej temperatury i dużej ilości materiału do końca wytrwali.

[1] Rozporządzenie LSR – Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 [Dz. U. poz. 1570]FOTORELACJA

Strona 4 z 47