AKTUALNOŚCI

UWAGA! Strona ta używa plików „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartej w cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Kliknij aby zmienić slajd
Poprzednia strona www Elektroniczna Obsługa Wniosków
poniedziałek, 20 maja 2019| Odwiedziły nas już 813784 osoby | Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Gmina Słupca Gmina Lądek Gmina Zagórów Gmina Powidz Gmina Strzałkowo Gmina Miejska Słupca Gmina Ostrowite

AKTUALNOŚCI

Wsparcie w starcie II

Wsparcie w Starcie II dla województwa Wielkopolskiego jest to program skierowany do studentów ostatniego roku studiów I i II stopnia, absolwentów szkół i uczelni wyższych do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego oraz osób bezrobotnych – pożyczka na założenie działalności gospodarczej w kwocie ok. 81 tys. zł oraz pożyczka na utworzenie stanowiska pracy ponad 24 tys. zł. Pożyczki są bardzo nisko oprocentowane (0,4375% w skali roku na dzień 05.03.2015). Programem zarządza BGK oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zapraszamy do składania wniosków w biurze Funduszu Pożyczkowego ECDF w Poznaniu. Biuro mieści się przy ul. Kobylińskiej 3, czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

Informacje szczegółowe oraz dokumenty do pobrania umieszczone są na stronie http://www.ecdf.pl/podmiot/pozyczki

Biura Funduszu Pożyczkowego ECDF proponują możliwość zorganizowania spotkania, na których odpowiedzą na pytania zainteresowanych, przedstawią zasady ubiegania się o pożyczki, i przeprowadzą szkolenie jak wypełnić wniosek. Zapraszają również na indywidualne spotkania w Funduszu Pożyczkowym, podczas których udzielą wszelkich niezbędnych informacji, a także wyjaśnią jak wypełnić wniosek i jak złożyć kompletną dokumentację aby ubiegać się o pożyczkę.

Regulamin udzielania pożyczek

Od pasji do biznesu

„Od pasji do biznesu – czyli praktyczne przykłady legalnych inicjatyw gospodarczych na obszarach wiejskich opartych na produktach lokalnych i tradycyjnych” taki był temat przewodni wizyty studyjnej dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania i przedsiębiorców z różnych regionów Polski. Wizyta studyjna była zorganizowana w dniach 31 marca - 1 kwietnia br. przez Fundację "Przyroda - Tradycja - Ludzie" we współpracy z Lokalną Grupą Działania "Zielony Pierścień".

Więcej…

Szanowni Państwo,


Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” działa od 2008 roku realizując cele statutowe wśród, których wyróżnić należy promocję kultury ludowej, rękodzieła i lokalnych twórców. Kontynuując podjęte działania pragniemy wypromować twórców, rękodzielników, artystów działających na terenie naszej Lokalnej Grupy Działania i stworzyć bazę, przykładowo: hafciarek, malarzy, rzeźbiarzy oraz innych osób wykonujących różnego rodzaju ginące rzemiosło lub rękodzieło.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie i rozpropagowanie idei oraz wskazanie lokalnych twórców ludowych, rękodzielników działających na terenie gmin: Słupca, Strzałkowo, Zagórów, Powidz, Lądek, Ostrowite oraz miasta Słupcy poprzez wypełnienie zamieszczonej „Karty zgłoszeniowej lokalnego twórcy” oraz odesłanie jej na  adres:
 
Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”
62-400 Słupca, ul. Dworcowa 62
 

Na podstawie zgromadzonych informacji powstanie baza elektroniczna, która zamieszczona zostanie na naszej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym. W przyszłości planujemy również wydanie w formie pisemnej publikacji promującej naszych lokalnych rękodzielników.

Licząc na współpracę łączę wyrazy szacunku
                                                                     
 
 
         /-/Andrzej Kin
 Prezes Stowarzyszenia
„Unia Nadwarciańska”  

Zasady przyznawania dofinansowania


            

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Zasady przyznawania dofinansowania na poszczególne typy projektów

w ramach wdrażania

Lokalnej Strategii Rozwoju

Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” na lata 2016-2023

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi zasad finansowania projektów, które będą realizowane w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

 

1. Informacje ogólne dla osób zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie

2. Infrastruktura kulturalna, rekreacyjna i turystyczna

3. Inkubatory przetwórstwa lokalnego

4. Kapitał społeczny

5. Promowanie obszaru LSR

6. Rozwijanie działalności gospodarczej

7. Rozwój rynków zbytu

8. Współpraca między przedsiębiorcami

9. Zachowanie dziedzictwa lokalnego

10. Podejmowanie działalności gospodarczej

ARiMR ogłosiła nabór wniosków o przyznanie pomocy młodym rolnikom


Wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  można będzie składać od 31 marca do 29 kwietnia 2016 r.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej ARiMR w zakładce
aktualności.

 

Strona 10 z 47